Диамант
Честота: 250 Hz
Твърдост: 10
Формула: C
Сингония: кубична
Цвят: от прозрачно до черно
Плътност: 3,47 — 3,55 г/см³
Показател на пречупване: 2,417 — 2,419
Радиоактивност: няма
Ъгъл на завъртане на енергията: 45,135
Система на тялото: ендокринна
Форма на подхранване:натегнато тяло, резонансно тяло
Дни за прием в системата за подхранване с кристали: понеделник, петък, неделя.
С диамантите са свързани много тайни, легенди и сказания. Това е може би най-одушевеният кристал, който има физически характеристики, подобни на човешките. Смята се, че формирането на кирстала се случва чрез самостоятелно усилие, свързано с дишането. Известно време кристалът има външно дишане и едва когато достигне пълен покой при кристализацията, преминава към вътрешно. По този начин диамантът се затваря от всичко вредно, разрушително и ненужно.
Особености
Свойствата на диаманта и мистичната му сила са резултат от поведението на този камък. Смята се, че той сам избира онзи, при когото иска да отиде. Историята на човечеството е изпълнена със сюжети, свързани с велики властници, в частност Клеопатра, Нерон, Александър Македонски, които са намирали и губили диамант.
Известни са случаи, при които диамнтът е бил връзван на верижка, за да не бъде изгубен. Пазели са го дори със змии. Като зад всички тези истории се крие знанието за една от удивителните способности на елмаза – да превръща видимата енергия в невидима.
Тези свойства на диаманта са свързани с неговия състав, тъй като основата на камъка е въглеродът, който му позволява лесно да влиза във взаимодействие с тялото на човека. Структурата на диаманта има способността да въздейства на структурата на човешка енергия, независимо от честотата й. Елмазът има способността да връща енергията, затова ъгълът на завъртане е свързан с ъглите от 45 и 135 градуса.
История и традиция
Трудно е да се каже кога хората са забелязали диаманта, но това очевидно се е случило много отдавна. Вероятно преди 10 000 – 5000 години. Навярно не би било грешно да се каже, че този кристал сам е привлякъл вниманието на човека.
Съществува и още една версия, според която хората получили диаманта от атлантите. А може би диамантът е камъкът, който представя атлантите в новия свят на съществувание. Атлантите или са се превърнали в диаманти, или са ги използвали за трансформиране.
Така или иначе този кристал представлява съвършената сила на Земята и диктува свои собствени принципи и закони. Онзи, който вземе в ръка диамант, неминуемо го чака промяна. Важно е обаче да се знае, че този камък може да усилва в човека както положителните, така и отрицателните свойства. Изобщо този камък има естествена сила, която много определят като магическа.
Диамантът в йогата на храненето
В йогата на храненето диамантът се използва за настройване на дълбочината на подхранване и за обучение как да се храним с енергията ци. Камъкът се съчетава с други кристали, само че между приема им трябва да има промеждутък от време не по-малко от час.
Въздействие
Еманационно въздействие. Носенето на диаманти е особено изживяване, което позволява на човека да се чувства специален и по-силен. Впрочем за хората с изразено его, елмазът е опасен, тъй като усилва в тях неконтролируемите емоции и рефлекси. За уравновесените и интелектуално развити хора този камък се превръща в истински помощник и защитник.
Въздействие върху физическото тяло. Най-чувствителна спрямо брилянта е ендокринната система на тялото. За хората, които са прекомерно емоционални и склонни към реакции и реагиране, диамантът е опасен, тъй като не пренася отрицателната енергия и започва да я усилва, като така разрушава собственика.
Макрокосмически пропорции
Слънцето е Небесното тяло. А диамантът е камъкът, който представлява слънчевите божества.
Астрологичен знак
Кристалът не може да отговаря на никой астрологичен знак, тъй като енергията му е извънвремева, тя е пространствена.
Прием
Вътрешен прием. Природен екстракт: настойването на брилянта във вода се среща рядко, тъй като е необходима чиста планинска вода и слънчева енергия в продължение на първите четири-шест часа от настойването. При това диамантът трябва да бъде чист и не бива да има никаква история на хранене или носене (особено ако от него вече е направен брилянт).
Кристален екстракт: той е уникален с това, че не само позволява да се получи кристалната решетка на елмаза, която може да се употребява, но и с това, че я пречиства от възможните енергийни примеси. Процесът на прием трябва да бъде съчетан с изключителна концентрация. Идаелен носител на екстракта е зеленият чай.
Външен прием. При носенето на брилянти (обработени диаманти) е важно да се разбира пропорционалността при разлопожението му и пропорционалността на цветовете на дрехите. Идеалните цветове на дрехите за брилянта са белия и черния. На ръката камъкът се носи на средния пръст. Брилянтът изисква центриране не само спрямо самия човек, но и спрямо предмета, който го представя (пръстен, висулка, обеци).
Ако се използва кристален екстракт, трябва да се правят впръсквания в областта на лицето и диафрагмата.
Предупреждение
Да се приема диаманта «в движение», без необходимото съсредоточаване, е не само опасно, но и вредно. Самият процес трябва да бъде ритуализиран. Идеалният носител за него е чаят Си Ху Лунцзин от Западното езеро.
На хора с нарушено дишане не се препоръчва да приемат диаманта повече от веднъж седмично.
Въпроси и отговори
При външния прием влияят ли върху силата на камъка неговият размер, цвят и чистота? Например камъни с размер 0,1 или 0,2 карата ще оказват ли някакво влияние или трябва да се използват камъни с размер минимум 1 карат? В ювелирните украшения често малки диаманти или елмази се използват за обрамчване на други камъни, например аметист. Как в този случай си взаимодействат камъните, не си ли пречат един на друг и трябва ли да се носят такива украшения? Съществува ли разлика при външния прием между елмаза и брилянта?
Показателят на брилянта е неговата чистота. И разбира се за цялостност може да се говори от 1 карат нагоре. Именно такива брилянти се използват в проекта «Хранене на бъдещето». Всяко взаимодействие с брилянта, както и всъщност събирането на парченцата, от които се възстановява брилянта от по-ниско качество, може да има както положителен, така и отрицателен характер. Важно е да знаем доколко е нарушен показателят на пречупване. Обрамчването на други кристали зависи както от качеството на самите кристали, така и от брилянтите, които ги обрамчват. Всеки отделен случай трябва да се разглежда индивидуално. Разликата между брилянта и диаманта е във формата. Брилянтът има често по-съвършена външна геометрия, която дава възможност за изразяване на вътрешната.
Самият аз не мога да поставя пълноценно въпроса относно свойствата на дадена кристална структура и «преимуществата» й, тъй като ми липсва опит. Но пък взаимодействието с формите им в процеса на практиката често буди въпроси относно необходимостта от «закрепването» им. Например, съзнанието стабилно удържа формата на куба (и вписаната в него сфера). А и трите централни оси на симетрия на куба са също стабилни по дължината си. След това, например, се проявява тетрагоналната дипирамида. При това вертикалната й ос, вписана в куба, е «удобно закрепена», докато хоризонталните оси на симетрия «плават». И възниква едно желание да разтегнем тази тетрагонална симетрия в границите на куба. Но тогава тригоналната дипирамида се превръща в октаедър, «красиво» вписан в куб – злато в брилянта! Необходимо ли е обаче такова «преждевременно усъвършенстване»? В. Путник
Не бива да се бърза с геометрията. Тук проблемът е в недостатъчната центрираност и неразбирането на диагоналите в пълна степен. Като правило това е свързано с непостроена долна част от тялото.