Египетска линия
Интегрална живопис :: Храмова живопис :: Египетска линия
Египетската храмова живопис ни напомня за уникалните времена в историята на нашата планета, когато активно са взаимодействали две координатни системи – четириизмерната и триизмерната, когато тялото е живеело по други закони, различни от днешните.
Това е било време, когато мозъкът е възприемал вибрации по същия начин, както днес можем да наблюдаваме живописта на Елена Врублевская.
Египетската храмова живопис е резонираща система от пространството, която била използвана от древните. Тази сила е предназначена за настройка на висшата операционна система, която при древните била изнесена извън параметрите на физическото тяло.
В нейните задачи влиза поддържането на високовибрационните параметри на пространството, настройката на извънвремевите параметри, на ефирното поле. Египетската храмова живопис е резонансна система от настройки, представляваща 13 нива на ефира. Тя е своеобразна структура, позволяваща да се прониква дълбоко в световете, в пространството на Хелиопол.
Въпроси и отговори
При прегледа именно на Египетската линия моментално ми се появиха някакви реакции в тялото: напрежение, загряване, пулсация, тръпки… Имах усещането, че цялото ми тяло стана ментолово или ментово. Бихте ли могли да коментирате моето състояние?
Най-важното нещо, което в случая трябва да се разбере е, че всеки символ представлява пространствена формула. По-нататък всичко зависи от разбирането за тази формула. Между другото, обръщайки вашето вниманието към подобни символи, аз, всъщност, не съм склонен да опростявам тяхното разбиране до нивото „погледни – ще видиш“. За мен това е определена идея, която е свързана с процесите на напълване и подхранване. Благодарение на качествата ѝ на медиум и най-важното – правилната настройка на самата художничка, ние имаме продукт, който, освен всичко останало, трябва и да се опакова. Във вашия случай, резонирането се е осъществило непропорционално. От една страна – това е добре, защото ето, че за вас примерът работи. От друга – трябва да се научите да взаимодействате с него. Като би трябвало да започнете с умението да наблюдавате картината. Тук първата ви задача трябва да бъде да се научите да я слушате. Освен това, трябва също така да откриете коя именно картина ви е оказала подобен ефект. Това би могло да е, както Изида, така и Озирис, Анубис, Маат, или Атум.
Някак вниманието ми беше привлечено повече от картините със златистите изображения.
Реакция към Озирис – нагряване, пулсация в областта на слънчевия сплит, след което отдолу-нагоре кратки вълни.
Реакция на Хепри – ще се опитам да опиша – по-мощно нагряване и след него се появява разклащане с чести колебания (напред-назад), преминаващи в интензивни разтърсващи колебания. След което пауза с интервал от няколко секунди и всичко отначало. Освен това имам усещането, че дишам с цялото си тяло.
Реакция на Атум – чести, интензивни и равномерни колебания, а освен това и нагряване.
Като цяло, ясно разбирам разликата в своето възприятие, но е възможно да не ми достигат знания, за да мога по-грамотно да обясня своите усещания, така че по-отрано се извинявам, ако не се разбира…
Имам реакция и към Маат. Нагряване, пулсация в корема, като същевременно ми се активира черният дроб. Но не разбирам накъде е насочена резонансната вълна, имам усещането, че е надолу, но ще наблюдавам още.
Възприятието зависи от настройката, вашата сензитивност и степента на резониране на картината. Освен това работите с неактивната версия и затова имате по-силно възприятие към картината със златното включване. Така че в дадената версия можете единствено да натрупате опит във взаимодействието си с ефирната формула.
Има ли значение в какво положение се намираме по време на взаимодействието ни с картините?
Разбира се, важен е ъгълът, под който ги възприемате. Но, тъй като картините не са активирани, то сами поддържайте себе си в по-удобно положение.
Да слушаме картините чрез обонянието си или чрез вътрешните си усещания?
Всички сетивни органи на човека – като начин да се включвате.
Може ли да усилим взаимодействието си с картините с помощта на звука (например, като използваме дискове) и ако да, то какви?
От това, къде и как наблюдавате, ще зависи кое ще е по-полезно за подхранването или активирането на картините.