Джеймс Кларк Максуел

Джеймс Кларк Максуел (James Clerk Maxwell, 1831-1879) - виден деятел на шотландското Просвещение, направил много за актуализацията на наследството на келтите, които взаимодействали с пространството от позицията на цвета и светлината. Максуел е допринесъл изключително много за разбирането на античните култури. Освен това, неговите трудове по електродинамика дават основа на учението за развитието и управлението на човешкото съзнание чрез електромагнитните вълни.

Максуел е създал най-важната система за теорията на светлината, която към дадения момент надминала и дори и днес надминава възможностите на човек да преживява цвета. Той успял научно да докаже важността от разбирането именно за осемте честотни характеристики на цвета, които определят възможностите на нашето съзнание. Особено важно е да се отбележи неговото изучаване на осмия цвят - белият, който успял да покаже като фигура, състояща се от честотните характеристики на червения, зеления и виолетовия цвят. Това означава, че трите цвята, определящи най-ниският, най-високият и средният честотен показател, образуват белия цвят.

Всъщност, е създал великата теория за Геометрията на цвета, която така и не била изискана от обществото за развитието на човека, а останала в научната сфера - работа с различни честотни колебания. А, в действителност, белият цвят представлява равнобедрен триъгълник, притежаващ определен център на въртене (това е точката на смесването на трите цвята). Ако възприемем нашето тяло като триъгълник, ще видим, че работи по аналогична схема (но това е така само при положение, че наистина го приемем за триъгълник). Ако пресъздадем в тялото подобна точка на смесване, тогава ще получим най-висшата честотна характеристика, свързана с белия цвят. Това не е просто електромагнитен ефект, а определена възможност за съществуването на нашия дух.

По този начин изменяме поведението на молекулярните връзки вътре в нашето тяло и можем да противопоставим себе си на магнитното поле. Но най-важното в случая е това, че Максуел успял да покаже постъпателността на това движение, тоест неговото нарастване, където вече безграничността в развитието на нашето тяло и съзнание, би могла да се докаже. И така, известното правило на свредела, което се изучава в училище, вече технически погледнато ще носи едно съвсем друго концептуално осмисляне.

Уви, великите знания на Максуел и до ден днешен се преподават и трактуват невярно. А в този случай, всъщност, се обяснява възможността за разбирането или, по-скоро, възприемането на физическото състояние на оста като орган, който притежава електрически показатели с особена честота.

Наличието на тази ос позволява на човек да смести всички свои енергийни характеристики и да създаде определен вътрешен “пумпал”, което в действителност, Максуел е доказал само чрез своята теория за цветовете, но също и с опита с котка, която е хвърлена надолу (способността ѝ да се приземява на четири лапи).

Но защо именно цветът е толкова важен за нас в тази връзка? Защото цветовата реакция на мозъка е затъмнила всички други реакции в нашето тяло. Ако не се научим да възприемаме цвета и правилно да реагираме на него, така или иначе ще зависим от тази реакция и тя ще пречи на всички останали възприятия. Цветът е основата на нашия дух, тоест духът на човек се подхранва на първо място с цвета. Най-важното е да станем наясно с трите цвята - червен, зелен и виолетов (син).

Разбираемо е, че Максуел не се е задълбочил особено в това, което е показал, но важното е, че го е обозначил, тъй като именно тук е заложена опората на образованието на човек и развитието на неговото качество на наблюдение. Каквото и да правим, пак ще зависим от цвета - и на мястото, на което живеем, и от дрехата, която носим, че дори, и от храната, която ядем. Това е една реална система, притежаваща конкретни физически показатели и съответна сила. Така, че този велик шотландец не само е подарил на човечеството ключа към познанието на природата, но също така е обяснил идеята за тартана (разцветките на клетките в тъканите на шотландските семейства и организации) или клановостта при шотландците, където е скрита комбинацията за развитието на клана. Тартанът - това е определена формула, която притежава свои собствени честотни показатели.

Така че, развивайки оттук идеята за пречупването на цвета, по този начин ние можем да стигнем до природата за съществуването на кристала, където цветът и светлината определят количествения и качествения състав на електромагнитните вълни на всеки кристал, в зависимост от неговата собствена структура.

Въпрос


Само регистрирани потребители могат да зададат въпрос. Вход.

За регистрация натисни тук.



Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката

277
Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5