Честотата на парите

Ако изходим от това, че парите представляват определен вид енергия, то каква е честотата на тяхната енергия? Зависи ли тя от това как човек изкарва своите пари?

В древни времена парите са представлявали енергията на тотема, а днес представляват егрегорите на страните. С други думи те имат събирателно значение за всяка страна и всяка парична единица изразява вибрацията и честотата на конкретната страна.

След това трябва да се обърне внимание на организацията на системата, която изявява силата или слабостта на парите. Колкото и странно да звучи, от американския долар зависят всички, с изключение на самите американци. Те не използват долари, при тях всичко е назаем. Те създадоха системата на заемане на пари, която се оказа по-силна от системата на долара. Но в същото време успяха да преметнат целия свят, защото егрегорът на Америка е най-силния. И в крайна сметка излиза, че човек е в съприкосновение не с американските пари, а с американския егрегор.

В подобна светлина може да се разглежда всяка страна или система от страни, ако те имат обща валута. Би било голяма грешка да се смята, че парите означават нещо за сериозните хора. За тях е важна системата за управление на парите. Днес целият цивилизован свят използва карти. Само изостаналите държави все още бягат с банкноти в джобовете си. Парите, както днес си ги представяме, вече са останали във вчерашния век.

Много хора си мислят, че имат пари. А всъщност са им били дадени назаем, за да може утре отново да им ги вземат. Човек, който е изгубил свободата си, никога няма да има пари, тъй като го контролират отстрани. И тук вече няма никакво значение колко пари имате в джоба си – $100 или $1 000 000, защото така или иначе ще ви ги вземат. Затова не мислете колко пари имате, а за какво ги харчите. За вас има измислени всякакви марки, развлечения, програми по телевизията и дори ви карат да плащате бакшиши, които никой не е заслужил.

Днес много малко хора реално изкарват пари: всички просто ги отдават назаем един на друг. Може да изкараш пари, само ако контролираш цялата верига на процеса. Да вземем за пример бабата, която ходи за гъби и после ги продава на пътя. Тя действително изкарва пари, тъй като производствената верига се контролира изцяло от нея, от началото до края. Големите корпорации също изкарват пари, но за тях е важно да имат свръхпечалба, тъй като трябва да контролират не само веригата на производството, но и условията на продажбата и други въпроси. В такива условия парите формират условия за заблуда, както по отношението на това, че имате пари, така и във връзка с това как ги харчите.

Така че по-важното е дори не толкова как печелите пари, а за какво ги изкарвате. И тук полето на заблудата на ума няма граници.

С други въпроси и отговори по темата за парите можете да се запознаете тук.

12 март 2012

Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката


17 0
| 912 прегледи |
Етикети:

Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5