Първият тамплиер
Идването на смъртта на земята води до създаването на първия некропол. Появява се и първата школа, обучавала хората как да не умират – школата «Сокара». Тя има 12 клона по цял свят, като келтският й клон, например, се нарича «Оенгус».
Това знание е свързано с два древни храма – Сокара в Египет и Ню-Грандж в Ирландия. Особено интересно е, че тези два храма вероятно са имали един и същ архитект – Имхотеп. С това име е свързана и идеята за първия тамплиер или първия зидар. Имхотеп положил основите на един уникален величествен проект и създал първата времева връзка между Ню-Грандж и Сокара. Това бил първият опит да се промени електромагнитното поле на нашата планета или по-скоро да се създаде мрежа, така че на Земята да се появи възможността за достигане на състояние на независимост от смъртта.
Любопитното е, че тази свързваща линия преминава през вратата в Авалон, където се намира Силбери Хил – място, на което най-вероятно също е имало съоръжение. Това обяснява ролята на Стоунхендж като енергийна подстанция, чиято задача е била да удържа в настройка и може би да подхранва астралния град, свързан с Авалон. Контролът на цялата тази система бил възложен на келтите. Важно тук е да разберем, че не става дума за етноса келти, а за определено свойство, което впоследствие бива превъплътено в идеята за толтеките и инките.
В тази връзка изключително важно е да разберем кой или какво е бил келтът. И не са ли по свойствата си тамплиерите също келти? В крайна сметка ако разбираме Граалът като определен ключ, определени честотни характеристики, тогава много вероятно е през 1308 година той да е попаднал на територията на Америка. Опитът да се създадат съвършени хора в Лангедок бива осуетен и всички усилия биват пренасочени към Южна Америка, където тамплиерите биват посетени от келтите. Територията обаче бива разделена на мезоамериканска (Тикал), северноамериканска (каньонът Чако) и южноамериканска (Куелап).
Тези места откриваме в миниатюра обаче и на британските острови – остров Ман, Каланиш и пещерата на остров Стафа.
18 март 2014