Отношението към парите

Най-обидното за човечеството е това, че парите са направили много хора тъпи, научили са ги са живеят нечестно и да убиват други хора. Целият въпрос е в това как получавате парите, какви усилия изхабявате. Да, парите са условие за съществуване в днешното пространство, но тук са нужни съответствия.

Парите са условие за договор между вас, пространството и времето. Вие се намирате в това пространство, вие се оправяте с него. Важното е да не правите от това революция. Ако сте отговорни в своите решения и в разбирането на този въпрос, то той не трябва да ви вълнува, но ако все пак ви вълнува, то вие просто защитавате своята позиция на отрицание вместо да пристъпите към необходимите решения.

Като развиваме себе си, ние трябва да решаваме въпроси, които ни отвличат от пътя. Колко и кой в тази ситуация получава е сложен въпрос, който не трябва да лежи в сферата „ти на мен, аз на теб”. Върху един и същи процес влияят хиляди фактори и в днешния социален свят няма как да се излезе от това. Може, разбира се, да крещите, че няма да плавате в нашата грозна река, докато в същото време се намирате в нея, но тогава просто ще потънете.

Въпросът с парите е въпрос на опит за взаимодействие с тях и на усилие, което е необходимо за формиране на умения за тяхното заработване. Има много хора, които нищо не правят и говорят, че са им нужни пари. Други търсят възможност да имат лесни пари. Всичко това формира паразити. Затова тук първият въпрос е — вие паразит ли сте или не?

Вие знаете, че аз губя много време, усилия и пари, за да напиша книга, и аз не съм единствен в това. А друг я взима и я тегли, напълно плюейки върху моето изгубено време и усилие. А след това ми задават въпроси за духовността. Т. е. ние живеем в пространство, където времето, изразходвано за човешката мисъл, е нищо. Можем да отидем в ресторант и да похарчим тридесет долара, а не можем да платим за книга. Така че работата не е в парите, а в нашето образование.

През целия си живот влагах парите си в образование и смятам, че това е най-важното вложение. То в крайна сметка трябва да бъде причинно. Но важното е да се разбере, че е образование.

 

03 септември 2010

Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката


11 0
| 523 прегледи |
Етикети:

Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5