Грешките на занимаващите се с вътрешни практики

Днес, когато понятието за развитие бива определяно по различни начини от различните хора, когато развитието бива определяно от хора, които всъщност не се занимават с него, е истински сложно да се предизвика у човека потребността да разбере в какво всъщност се състои развитието, вместо да пристъпи директно към него без необходимата подготовка.

Днес, когато човек води едно реакционно съществувание, а информацията е заела мястото на знанието, е истински трудно да се различи развитието от простата употреба на собствените способности и грешките.

Липсата на разбиране на ориентирите, наличието на провокации и най-вече развиването на ненужни и дори опасни усилия в тялото, енергията и съзнанието често възпрепятстват откриването и определянето на грешките чрез съзнанието (което не просто не може да ги определи, а и дори не може елементарно да се фокусира).

Една от най-големите трудности представлява заблуждението у човека, че прави нещо, когато всъщност има просто заложен по природа потенциал, който само експлоатира, а не развива.

Грешките на занимаващите се могат да се разделят на две групи: придобити и изработени.

Придобитите грешки са даденост, която човек трябва да опознае едва след като първо е отстранил изработените грешки (тъй като те са в някаква степен породени от придобитите грешки).

Придобити грешки

Изключително трудно и дори неправилно е да се делят придобитите грешки на различни подгрупи, тъй като те са взаимосвързани и определени от пространствено-времевите закони и законите на ритъма. Същевременно могат да се посочат техните общи прояви (без да се забравя, че едните не могат без другите).

Грешки в храненето. Ситуация, при която е заложен недостатъчен или дори разрушителен код на употреба на дишането и на храната. Най-опасно е ако този код изобщо не отговаря на човешката природа.

Физиологични грешки. Свързани с нарушения в някоя от системите на тялото и органите.

Енергийни грешки. Тези грешки са свързани с нарушения в циркулацията на енергията, която се получава в резултат от физиологичните проблеми.

Ментални грешки. Свързани с нарушения в центрираността на мозъка, като причина за тях са както физиологичните, така и енергийните грешки.

Кармични грешки. Те са едно образувание на съдбата, като задачата им не засяга развитието на родения човек, а изработването на някакви енергийни задачи на някакви енергийни образувания, които избират дадено тяло за живеене.

Изработени грешки

Изработените грешки произлизат по естествен начин от придобитите, но към тях се прибавят и грешките на пространството, в което човекът живее. Те се делят на тотемни (несъответстването на тялото на сезонността; временна зависимост, която нарушава биоцикъла; липса на енергийна цялост при мястото, която променя ритъма на вътрешно подхранване на мозъка) и егрегорни, при които социумът създава неправилни условия за управление на обществото.

В този случай се получава развиване на една природа, която е чужда на човека (реакционност, емоционалност), т. е. получава се понижаване на човешките вибрации. В тази категория се включва и пагубната за човешката енергия система на образование, която не развива човека, а го употребява.

Тотемните и егрегорни нарушения в крайна сметка създават своя система за енергиен живот, като използват човека и ускоряват или забавят естествените процеси на изживяване на живота му.

В резултат на това изработените грешки усилват най-вече грешките в храненето и дишането и се превръщат в естествени условия за функциониране на тялото. В тези условия не процесите са подчинени на съзнанието, а съзнанието и тялото са подчинени на процесите.

В изработените грешки има само две направления, които са свързани с придобитите грешки, и които имат свое собствено време на изживяване, след което тялото мутира безвъзвратно:

  • грешки на покоя
  • грешки на движението

В зависимост от това какви процеси се случват в нас, с какво са свързани те, как определят живота на тялото ни в покой или в движение, може да се говори за възможност или невъзможност за възвратност, т. е. за възстановяване на наличните функции.

Без възстановяването на тези функции, развитието не може да се смята за развитие, тъй като развитието всъщност представлява усъвършенстване на цялото, а не на частното. И ако вие, например, сте подобрили малко работата на мозъка си, а тялото ви е започнало да функционира по-зле спрямо придобитото, то тогава трябва да разберете формулата, която може да покаже дали сте се усъвършенствали цялостно или не.

Тялото ни се състои от 9 базови вибрационни групи и грешките (в зависимост от групите на вибрациите) играят една или друга роля. Затова е важно да се разбере формулата на грешките, а не просто да се посочат те декларативно.

В процеса на изучаване на придобитите и изработени грешки може да се определи способността на съзнанието да слуша, да разбира и да участва както в процеса на фиксиране на тези грешки, така и в избягването им.

 

Повече на темата можете да прочетете в книгата «Методът».

 

15 март 2012

Попитай автора


Само регистрирани потребители могат да зададат въпрос. Вход.

За регистрация натисни тук.



1384

Изпрати на приятел


Share |
Име:
Поща:
Име на приятел:
Адрес на приятел:
Съобщение:
Въведете символите от картинката:
Въведете символите от картинката

Във вид за печат
top
Notice: Undefined index: GetCode in /home/olegcherne/public_html/common/descriptor_parser.inc.php(191) : eval()'d code on line 5